Все про смарт-квартири

За останні кілька років на ринку житлової нерухомості з'явилася велика кількість пропозицій щодо продажу смарт-квартир. Таке житло одразу набуло заслуженої популярності. І через високий попит забудовники, звичайно, продовжують наповнювати сектор, що розглядається, новими пропозиціями. Це роблять для того, щоб кожен покупець міг сповна реалізувати свої побажання, обзавестися власними квадратними метрами. А з огляду на високий попит на такі об'єкти житлової нерухомості їх слід вивчити уважніше.
За останні кілька років на ринку житлової нерухомості з'явилася велика кількість пропозицій щодо продажу смарт-квартир. Таке житло одразу набуло заслуженої популярності. І через високий попит забудовники, звичайно, продовжують наповнювати сектор, що розглядається, новими пропозиціями. Це роблять для того, щоб кожен покупець міг сповна реалізувати свої побажання, обзавестися власними квадратними метрами. А з огляду на високий попит на такі об'єкти житлової нерухомості їх слід вивчити уважніше.
 
Що таке смарт-квартира
Смарт-квартира – це компактне житло, яке за площею помітно поступається звичайним однокімнатним квартирам, відрізняється плануванням, являючи собою одну велику кімнату з різними зонами. При цьому за рівнем комфорту цей варіант не програє.
 
Спочатку smart-квартири з'явилися у США. І сьогодні за кордоном вони мають величезний попит. Люди цінують компактність, доступність, комфортність такої нерухомості. У нашій країні квартири цього типу почали з'являтися нещодавно. Тому попит на пропозиції лише формується. Але вже видно позитивну тенденцію, стрімке його зростання. Це пов'язано з безліччю переваг, притаманних компактного житла.
 
Чим смарт-квартира відрізняється від звичайних квартир
 
Щоб точніше розуміти, про що йдеться, порівняємо нерухомість типу smart із звичайними квартирами за двома основними критеріями:
 
площу. У смарт-квартир вона коливається не більше 18-30 м2, тоді як площа стандартних однокімнатних квартир становить 35 м2 і більше;
планування. Smart не передбачає наявність коридору, кухні та інших окремих приміщень. Усі зони, притаманні повноцінної квартири, перебувають, можна сказати, у одній кімнаті. Але завдяки поділу різних секторів мешканці особливого дискомфорту такого планування не відчувають. Багатьом вона навіть подобається.
Тепер у вас є повноцінне розуміння того, що являє собою Smart.
 
Плюси та мінуси смарт-квартир
Звичайно, ухвалюючи рішення про придбання житлової нерухомості, хочеться знати, що воно є виправданим. Саме тому є сенс вивчити всі переваги та недоліки smart житла. Це дозволить зіставити плюси та мінуси та зрозуміти, що ви робите правильно чи навпаки, спробувати знайти альтернативні варіанти вирішення задачі.
 
Переваги смарт-квартир
До основних плюсів компактної житлової нерухомості віднесемо:
 
невисоку вартість. Ціна об'єкта нерухомості на первинному ринку у Львові становить близько 15 тис. доларів. Відштовхуючись від цієї цифри, можна приблизно зрозуміти, якими будуть цифри інших містах країни;
економію на оплаті ЖКП. Спочатку власник витрачатиме менше грошей на погашення рахунків за опалення та енергопостачання за рахунок малої площі. А якщо врахувати, що невеликий простір швидше прогрівається, то неважко зрозуміти, що на цьому також вдасться заощадити;
швидку окупність. Якщо зіставити невисоку вартість житла та економію на оплаті ЖКП, можна відзначити, що окупиться така покупка значно швидше, ніж придбання звичайної квартири. До того ж можна здавати Smart в оренду, отримуючи додатковий дохід. Попит на таку нерухомість, як згадувалося, непоганий;
відсутність перегородок. Воно візуально розширює простір, тому навіть за невеликої кількості квадратних метрів мешканці почуваються досить комфортно;
відсутність просторів, що не використовуються. Кожен квадрат смарт-квартири – це корисна площа, яка застосовуватиметься щодня;
менші витрати на ремонт. Звичайно, відремонтувати житло на 25 квадратів простіше і дешевше, ніж облагородити 35-40 квадратних метрів;
можливість розглядати покупку smart житла як вигідну альтернативу оренди. Платежі за кредитом будуть приблизно такими, як орендні, тільки через кілька років нерухомість перейде у власність людини.
Як бачимо, переваг чимало. До того ж не можна залишати без уваги широкі можливості в облаштуванні житла. Якщо подивитися на пропозиції сучасного меблевого ринку, вдасться побачити, що вибір компактних меблів, предметів-трансформерів просто величезний. Обставити нову квартиру не складе труднощів, зробивши її максимально комфортною та функціональною.
 
Недоліки смарт-квартир
Звісно, ​​не обходиться і без мінусів. У нашому випадку до недоліків прийнято відносити такі моменти:
 
smart-квартира підійде для сім'ї з однієї-двох людей. Великої кількості людей тут буде не зручно;
вартість за квадратний метр площі виходить вище, ніж у випадку з повнометражною квартирою, але завдяки маленькому метражу ціна все одно виходить на порядок нижче;
якщо нерухомість належить до нежитлового фонду, комунальні платежі розраховуватимуть за комерційними тарифами;
швидке поширення запахів. Враховуючи те, що ми говоримо про одну велику кімнату, зараз особливо актуальний. Вирішити питання можна за допомогою гарної витяжки над плитою;
на одному поверсі розташовано багато квартир. Отже, доведеться налагоджувати контакти з багатьма сусідами;
немає можливості зробити перепланування.
Перелічені недоліки відносні. Найчастіше частина їх вдається повністю виключити. Головне - підійти до придбання та облаштування житлової нерухомості максимально відповідально.
 
Хто і чому купує смарт-житло
 
Ми вже згадували, що попит на компактне житло досить високий. За кордоном воно користується більшою популярністю, але в нашій країні потрібність такої нерухомості теж продовжує швидко зростати. З основних категорій споживачів зазначимо такі:
 
люди, які не мають сім'ї, не потребують просторої житлової площі. Інтерес з їхнього боку виправданий тим, що в цій ситуації не доведеться переплачувати за квадратні метри, що не використовуються;
самотні батьки з дітьми, які бажають придбати недорогу нерухомість. Їх таке рішення з огляду на обмеженість бюджету виявляється оптимальним;
особи, які бажають вкласти фінансові заощадження у нерухомість та здавати її в оренду для отримання прибутку. Вже доведено, що окупність smart нерухомості відбувається дуже швидко;
молоді подружні пари, які поки що не планують мати дітей. Вони можуть розглядати компактне житло як тимчасове, з можливістю подальшого обміну на більш простору квартиру з доплатою.
Коло зацікавлених осіб досить широке. Це і визначає зростання попиту на нерухомість.
Смарт-квартира – кому вона підійде
Смарт-квартира – це дуже компактне житло. Але важливо розуміти, що не кожному житиме комфортно на 18-30 квадратних метрах. Тому людина спочатку повинна подумати, наскільки виправдана запланована угода із забудовником, чи не пошкодує вона про придбання.
 
Дізнаємося, кому підходить смарт-квартира:
 
молоді сім'ї без дітей;
самотні люди з дитиною чи без;
пенсіонери;
студенти;
молоді люди, які починають самостійне життя.
Невелике житло стане виправданим вибором для людей, які приїхали до чужого міста, наприклад, для працевлаштування, і планують розпочинати життя на новому місці з придбання власного куточка.
 
Ми виділили основні категорії людей, які можуть бути зацікавлені у покупці невеликого житла. Але важливо оцінювати і внутрішні уподобання, спосіб життя самої людини. Наприклад, на невеликій кількості квадратів цілком комфортно почуватимуться малоактивні люди, особи, які проводять багато часу на роботі, ті, хто не боїться самотності, а навіть любить усамітнення. Для людей, які люблять свободу, активний спосіб життя, часто приймають гостей, проживання у невеликому житлі може стати дискомфортним.
 
Хто не зможе жити у смарт-квартирі
Щоб чітко розуміти, для кого житло формату smart – не найкраще рішення, дізнаємося, хто не зможе проживати на такій обмеженій площі:
 
сім'ї з декількома дітьми - для комфортного проживання трьох і більше людей місця недостатньо;
подружжя з маленькою дитиною - якщо батько чи мама йтимуть рано-вранці на роботу, є ризик розбудити малюка;
люди, що мають собак великих порід - вихованцям потрібно більше вільного місця.
Зазначені моменти слід пам'ятати, вибираючи житло для покупки.
 
Як безпечно купити смарт-квартиру в новобудові
Чітко розуміючи, що смарт-квартира – це те, що вам потрібно, необхідно приділити увагу та формальностям. Тут є два важливі моменти.
 
Перший момент – чи належить нерухомість до житлового фонду. За санітарними нормами площа квартири не може бути меншою за 30 квадратних метрів. Але ми знаємо, що кількість квадратів у смарт-квартирах варіюється в межах 18-30 квадратів. І всі приміщення, які не дотягують до встановлених норм, забудовники часто називають документації апартаментами, студіями. Тому, плануючи оформляти покупку, потрібно зупинятися на об'єктах, що належать до житлового фонду, а не комерційної нерухомості, перевіряти їхню відповідність санітарним нормам. Усі необхідні відомості є у документації. Її слід перечитувати дуже уважно.
 
Другий момент – безпека співпраці з конкретним забудовником. Суть у тому, що переважна більшість смарт-квартир люди купують у новобудовах, коли нерухомість перебуває ще на етапі будівництва. Це дешевше, але ризиковано, ніж придбати житло в зданому в експлуатацію будинку. І щоб угода виявилася успішною, супроводжувалася мінімальними ризиками, необхідно:
 
Надавати перевагу відомим компаніям-забудовникам, які існують тривалий час, успішно здали в експлуатацію чимало об'єктів, мають гарну репутацію. Також потрібно перевірити, щоб фірма не мала замороженого будівництва. Відомі компанії не ризикуватимуть репутацією, що формувалося роками. Співпраця з ними є максимально безпечною.
Перевірити документи. У забудовника мають бути всі дозволи на будівництво. Важливим є правильне оформлення паперів. У такому разі у вас буде впевненість у тому, що будівництво успішно завершиться, і будинок здадуть в експлуатацію.
Принаймні кілька разів відвідати квартиру на етапі будівництва будинку. Ви будете впевнені, що все йде за планом, жодних непередбачених ситуацій не виникло.
Це елементарні заходи, але дотримуючись їх, ви отримуєте впевненість у тому, що придбання нерухомості буде успішним та безпроблемним.