Як підібрати жорсткість ортопедичного матраца?

Положення тіла людини під час сну має бути максимально комфортним. Ступінь підтримки хребта багато в чому визначається показником жорсткості матраца. Для того, щоб підібрати оптимальну модель, необхідно враховувати індивідуальні потреби людини.
 
Різновиди ортопедичних матраців
Прийнято розрізняти пружинні і безпружинні моделі. Подібні матраци будуть доречно виглядати в приміщенні, де вже є меблі-трансформер. Обидва різновиди мають чіткі критерії жорсткості.
 
Групи жорсткості ортопедичних матраців
Перед покупкою подібного виробу необхідно враховувати власний вік і вагу. Справа в тому, що існують три основні групи жорсткості ортопедичних матраців. М'які моделі слід вибирати літнім людям. Напівтверді матраци підійдуть для дорослої людини з нормальною вагою. Жорсткі моделі рекомендується купувати для дітей і підлітків, тому що формування кісткової системи у них ще не завершено. Вони протипоказані для осіб з надмірною вагою.
 
Як визначити оптимальну жорсткість ортопедичного матраца?
Ляжте на вподобаний матрац і попросіть кого-небудь з навколишніх оцінити становище вашого хребта. В ідеалі матрац повинен прийняти форму тіла людини. При цьому положення хребта має нагадувати пряму лінію, яка паралельна підлозі. Якщо жорсткість недостатня, хребет прогинається. Тривале перебування в подібному становищі може стати причиною болів в спині. Якщо лінія стегон і плечей виявиться піднятою, матрац надто жорсткий для вас. Його використання може стати причиною ранкових набряків, тому що через неправильне положення тіла буде порушуватися циркуляція крові.
 
Зони жорсткості
Купивши шафу-диван-ліжко, має сенс обзавестися ортопедичним матрацом. Щоб він був зручний для людей з різною комплекцією, слід вибрати модель з пружинами різної твердості. Існують три, п'ять і семізональні матраци. Пружини встановлюють в різних областях, щоб забезпечити рівномірний розподіл навантаження при одночасному використанні людьми, чия комплекція сильно відрізняється.