Кілька порад по догляду за корпусними меблями

Кожна людина хоче, щоб протягом багатьох років меблі булb у відмінному стані. Але треба пам'ятати, що навіть якщо ви купуєте якісні корпусні меблі, це не означає, що вони будуть вам довго служити. Велике значення має правильний догляд за ними. Вона будуть радувати вас довго, якщо ви будете дотримуватися правил догляду за меблями.

Корпусні меблі виготовляються з різних матеріалів, тому, доглядаючи за ними, ви повинні про це пам'ятати. Правила догляду за різними частинами корпусних меблів будуть відрізнятися.

 

Наші поради допоможуть вам надовго зберігати відмінний вигляд ваших меблів:

1. Необхідно використовувати корпусні меблі за їх функціональним призначенням. Відхилення від вимог по експлуатації меблів, призведе до погіршення їх якості.

2. Температура повітря в приміщенні, де знаходяться меблі, повинна бути від + 2 ° С до +40 ° С.

3. Відстань від корпусних меблів до опалювальних приладів не повинно бути менше 0,5-0,7 м, для того, щоб уникнути деформації частин меблів.

4. Відносна вологість повітря не повинна перевищувати 45-70%. Частіше провітрюйте приміщення.

5. Розміщуйте корпусні меблі так, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на неї, це призводить до вигоряння її поверхні, а також до розтріскування покриття.

6. Не застосовуйте неймовірних зусиль при відкриванні та закриванні висувних ящиків і розсувних дверей. Уникайте механічних пошкоджень.

7. Розподіляйте рівномірно навантаження по всій площі поличок щоб уникнути поломки і пригинання.

 

Особливості догляду за корпусними меблями:

 

Догляд за ламінованими поверхнями. Пил з них можна видалити м'якою сухою тканиною. При сильному забрудненні застосовуйте спеціальні поліролі. Якщо очищаєте кухонні меблі, то стежте за тим, щоб поліроль можна було застосовувати при контакті з харчовими продуктами. Уважно прочитайте інструкцію. Слідкуйте за тим, щоб волога не залишалася в щілинах і стиках. Не ставте гарячі предмети без теплоізоляційної підставки на ламіновані поверхні.

Догляд за лакованими меблями. У таких меблів з часом зникає блиск і вони темніють. Для поновлення меблів застосовують засоби на основі бджолиного воску або мастики. Спочатку очищають лаковану поверхню від бруду, потім тонким шаром наносять мастику. Після закінчення 30-40 хвилин начищають сухою фланелевою ганчірочкою до блиску. Щоб очистити лаковану поверхню від плям від води, потрібно це місце посипати борошном, і ганчірочкою, змоченою в машинному маслі, терти до зникнення плями.

Догляд за полірованою поверхнею.Вона псується від води, краще протирати її сухою ганчіркою. Можна змащувати поліровані поверхні сумішшю рослинного масла і скипидару. Їх змішують в пропорції 1: 1 і, наносять на м'яку тканину. Через півгодини начищають до блиску. Можна використовувати спеціальні склади для полірування меблів. Сумішшю червоного вина і машинного масла, в однакових кількостях, видаляються дрібні подряпини з полірованих меблів. Сумішшю спирту і рослинної олії в співвідношенні 1: 1 усувають білі плями, які утворюються від гарячих предметів. Протирають до тих пір, поки плями не зникнуть. Сліди від мух, видаляють тампоном, змоченим несолодким столовим білим вином. Жирні сліди від пальців можна видалити, протерши тальком. Чистити поліровані поверхні можна м'якою тканиною, змоченою молоком або чайною заваркою, потім витирають насухо.

Догляд за меблями з натурального дерева. Чистять такі поверхні спеціальними поліролями для дерева, також можна скористатися вологою замшевою ганчіркою, потім витерти насухо. Уникати при чищенні меблів застосування пральних порошків і господарського мила. При видаленні плям не вдаватися до допомоги розчинників, можна зіпсувати верхній шар поверхні.

Догляд за металевими поверхнями. Не треба шкребти поверхню, не можна використовувати чистячі засоби, що містять абразивні матеріали і щітки з твердим покриттям. Поліруйте металеві поверхні сухою м'якою тканиною із замші або плюшу для додання блиску.

Догляд за поверхнею зі шкіри.При забрудненні шкіряної оббивки слід скористатися спеціальними засобами для догляду. Пил видаляють за допомогою пилососа, спеціальної щітки або м'якої тканини, але не треба сильно терти, щоб не пошкодити волокна оббивки.

Догляд за скляними і дзеркальними поверхнями. Необхідно пам'ятати, що ці поверхні дуже тендітні, в разі удару можуть розбитися. Використовуйте для чищення спеціальні засоби для очищення дзеркал і скла, нанесених на м'яку ганчірочку.

Догляд за меблями, оббитих декоративною тканиною. Плями очищають слабким розчином порошку, який розчиняють в теплій воді. Змочують ним чисту вовняну тканину і очищають забруднені місця, потім висушують м'якою тканиною. Жирні плями видаляють ватним тампоном, змочивши його бензином.

Догляд за шафою-купе.Роликовий механізм розсунення, за рахунок якого здійснюється відкривання дверей, не потребує особливого догляду. Необхідно один раз в місяць пилососити нижні колеса, які рухаються по направляючих.

Дотримуйтесь цих простих порад, і вони допоможуть вам зберегти всі частини корпусних меблів в хорошому стані довгі роки.