Історія виникнення підйомного ліжка

Мало хто замислюється, над тим, який історичний шлях пройшло ліжко, поки знайшло сучасний вигляд.

У давнину люди спали на землі, зробивши собі, ложе з трави, гілок і шкури звірів. З появою будинків, в епоху середньовіччя, стали виділяти окремі кімнати для сну, робили піднесення, застелене хутром, тканиною, щось на зразок прообразу ліжка.

Першими, хто підняв, ложе над землею були стародавні єгиптяни. Їх ложе складалося з дерев'яної рами з натягнутою сіткою, зробленої з мотузок. Рама була встановлена на чотири ніжки, у вигляді лап хижого звіра. Виходило щось на зразок сучасного ліжка. Люди зрозуміли, що якщо підняти спальне місце вище, буде тепліше, протяги будуть менше дути.

У Стародавній Греції існувало ложе для сну і ложе для трапези. Приймати їжу напівлежачи, вважалося гарним тоном. Ліжко, яке було замість столу, представляло собою бронзову раму, встановлену на чотири або шість фігурних ніжок. Зверху ліжко покривали матрацом, покривалом і подушками. Біля ліжка було невисоке узголів'я, прикрашене скульптурним зображенням.

На Близькому Сході ложе прикрашалося фіранками, для захисту від комах. У XII столітті над ліжком вішається балдахін - дорога тканина, прикрашена візерунками. Ліжко, являє собою щось на зразок скрині без кришки, з невеликим поглибленням в центрі бічних стінок. У XIV-XV століттях балдахін стали підвішувати до рами, що трималася на продовженні ніжок ліжка, з чотирьох сторін для тепла запинали фіранки.

 У Європі в Середньовіччі на ліжках спала тільки вища знать - господарі, а вся прислуга спала на підлозі в тому ж приміщенні. У XV столітті ліжко стало парадною обстановкою, а спальня днем ​​перетворювалася в вітальню. У Європі в XVII столітті ліжко, яка нагадувала кам'яне узвишшя, починають прикрашати. Майстри-меблярі використовують тепер при виготовленні ліжка дорогі породи дерева, прикрашають розписом, різьбленням, різними фігурками. Балдахін шиють з дорогої тканини, розшитій золотими нитками і прикрашений кистями. Ліжка небагатих людей зазвичай були великими, адже на них спала вся сім'я.

Ліжка XVIII століття різноманітні, але вони діляться на два види: ліжко «французьке», розташоване посередині спальні, воно мало одну спинку в головах, і ліжко «польське» з двома спинками, що стоїть в ніші в стіні, відгороджену від основної частини завісою. Їх прикрашали позолотою, різьбленням, балдахіном. В кінці XVIII століття ліжко набуває просту, строгу форму, у нього дві однакові по висоті стінки, встановлюються вздовж стінки.

У 1824 році Девагль - французький майстер придумав пружинну ліжкову сітку, замість дерева стали застосовувати металеві труби.

Ці ліжка робилися для лікарень і притулків, але завдяки своїй простоті і ціною добре реалізовувалися і були популярні до середини XX століття і в Радянському Союзі.

На початку XVII століття з'явилися ліжка і на Русі. Особливо вони були поширені за Петра I. Він впроваджував не тільки європейські наряди, але і європейське облаштування будинків. Тому в придворних і купецьких будинках було покликано спати на ліжках. Ліжка були з пуховою периною і з великою кількістю подушок. Але це не торкнулося бідних селянських сімей, вони продовжували спати на дерев'яних настилах - полу, скринях, лавках і на печах, які зберігали тепло до ранку.

Сучасним людям пощастило більше, ніж тим, хто жив раніше. У нас є можливість вибрати ліжко з різними функціями, з різним дизайном. Останнім часом широкого поширення набули підйомні ліжка. Днем підйомне ліжко не видно, воно сховалося за шафою, а ви користуєтеся вільним простором. А вночі, завдяки італійському пружинному механізму, досягається надійна робота підйомного ліжка.

Підйомний механізм - універсальний і розрахований на 20000 циклів відкриттів і закривань, що може бути еквівалентно декільком десяткам років бездоганної роботи. Підйомний механізм встановлюють різної потужності, в залежності від ваги та розміру підйомного ліжка.

Купити в Києві підйомне ліжко можна односпальне, так і двоспальне, розташовану як в горизонтальній, так і у вертикальній площині. Все залежить від вільного простору у вашій спальні. Адже непомітне вдень ​​підйомне ліжко з вертикальним підйомом, в розібраному вигляді займе не менше двох метрів. Так може у вузькій кімнаті краще помістити горизонтальне ліжко? Воно буде розташоване уздовж стіни, а у вас буде можливість переміщення по спальні, навіть коли ліжко розібране. Матрац можна встановити за вашим бажанням з будь-яким наповнювачем. Матрац і постільні приналежності можна зафіксувати спеціальними ременями, тоді при трансформації підйомного ліжка в шафу, вони залишаться на своєму місці, і ви не будете щоранку їх прибирати.

Купити підйомне ліжко в Києві можна в компанії Smart Mebel, співробітники якого більше п'яти років займаються її виробництвом і установкою. Фахівці компанії створили моделі підйомного ліжка, які підійдуть до будь-яких інтер'єрних об'єктів. Розроблено понад трьохсот проектів з підйомним ліжком, в них враховувалися площа і розташування кімнат, функціональне призначення і, звичайно, ціна.

Завдяки тому, що в компанії є широкий асортимент основних і допоміжних матеріалів - прозоре і матове скло, дзеркала, пластик кольоровий, ротанг і ін. Можна втілювати в життя ваші нестандартні та оригінальні рішення.